Jak nie być nudnym?

jak nie być nudnym

Cześć, Ja jestem Szymon i witam cię na blogu szkoła wygrywania. Popraw jakość życia. Każda ale to każda osoba nigdy ale to przenigdy nie chce być nudna. I teraz dobra wiadomość. W przeciwieństwie do tego co myślisz nikt nie jest nudny. Każdy jest inny i sam ten fakt pokazuje że każdy ma inną, interesującą osobowość. Jednak dochodzi do sytuacji gdzie stwierdzamy lub ktoś inny stwierdza że ta osoba jest nudna i nie warto z nią rozmawiać. Dlaczego tak jest? Jak nie być nudnym? Dowiesz się w tym wpisie. Zapraszam do czytania.

1. Unikaj zachowań ludzi nudnych

O co chodzi w tych zachowaniach? Z pewnością jest kilka takich zachowań które zaszufladkują cię w kategorii ludzi nudnych. A jakie to zachowania?

• Negatywność – osoba która zawsze widzi negatywne cechy różnych rzeczy, osoba która ciągle narzeka. Zabierzesz ją do kina – nie podoba się film, popcorn za słony. Zabierzesz ją na festiwal muzyczny – za dużo ludzi, za brudno itd.
  • Powierzchowność – osoba która nie zaangażuje się w rozmowę w drugą osobą. Będzie gadać ciągle o tym samym czyli znane już gadanie o pogodzie czy inne smalltalk tego typu.
  • Nieekspresywny – osoba która nie okazuje emocji, rozmawia monotonnie, unika kontaktu wzrokowego, nie angażuje się
  • Egocentryczność – osoba która mówi tylko o sobie i nie jest zainteresowana innymi
  • Przewidywalna – ze wszystkim się zgadzasz. Nie potrafisz postawić żadnego argumentu ani wymienić się poglądami.

Niewątpliwie o są te zachowania które nas szufladkują do kategorii nudziarz. Teraz przejdźmy do przyjemniejszego etapu czyli do tego co robić żeby oddalić się od bycia nudnym.

2. Buduj poczucie szczęścia i dobrego humoru wokół siebie i innych

To taka klasyka. Każdy lubi się śmiać i się cieszyć. Śmiech łączy ze sobą ludzi nawet poprzez wspólne doświadczanie śmiechu. Jak pokazujesz że jesteś osobą która lubi się śmiać i często się śmieje to jesteś osobą pogodną i na pewno w nienudną. Dlatego:

• nie bój się robić głupich rzeczy. Warto jest się trochę wygłupiać. Oczywiście nie zawsze. Pokazujesz tym sposobem że nie przejmujesz się aż tak bardzo opiniami innych i z pewnością nie masz przysłowiowego kija w dupie. Pamiętaj że nie chcesz być klaunem dla innych dlatego angażuj innych w wygłupianie się. Róbcie śmieszne rzeczy razem.
  • nie czekaj na innych żeby się dobrze bawić. Nudni ludzie przeważnie czekają na innych(albo na mocną ilość alkoholu lub innych używek) aby się dobrze bawić. Zamiast tego zacznij się bawić i zachęcaj do tego innych.

3. Prowadź rozmowę na ciekawe pytania

Ludzie jak się spotykają to prawdopodobnie zadają sobie ciągle te same pytania. W kółko powtarzają te same zdania i rozmawiają na te same tematy. Nie bądź taką osobą. Zadawaj ciekawe pytania. Jak zadajesz te same pytania to będziesz ciągle otrzymywać te same odpowiedzi a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Przykładowe pytania które są ciekawe to np.

• Co najlepszego ci się przydarzyło w tym tygodniu?
  • Co poza pracą sprawia że chce ci się wstawać rano z łóżka?
  • Gdzie chcesz pojechać na wycieczkę w najbliższym czasie?
  • Pracujesz nad czymś co cię pasjonuje w ostatnim czasie?

Chodzi o pytania które są fajne i zachęcają do fajnej rozmowy. Nie pytania typu co tam słychać? Albo że fajna pogoda. Trzeba pogadać o czymś ciekawszym.

4. Bądź interesującą osobą

To największy banał jaki się da ale jest prawdziwy. Co trzeba zrobić jak jesteś nudny? Trzeba przestać być nudnym? A jak przestać być nudnym? Trzeba zacząć robić rzeczy których nie robią nudni ludzie. Czyli co robić?

• Zainteresuj się czymś nowym co się dzieje dookoła ciebie(Odwiedź inne restauracje czy miejsca rozrywki. Nie chodź ciągle w te same miejsca, Przeczytaj jakąś ciekawą książkę, posłuchaj innej muzyki niż zwykle)
  • Spróbuj nowego hobby(zacznij robić i uczyć się nowych, ciekawych rzeczy)
  • Podróżuj w różne miejsca na świecie
  • Zaangażuj się w działalność jakiejś organizacji non profit (wolontariat, klub piłkarski, krwiodawcy)
  • Doświadczaj ciekawych wyzwań. Spróbuj zrobić bucket list.

5. Spraw żeby inni czuli się ważni

To jest mega ciekawa sprawa. Amerykański psycholog i pedagog. John Dewey odkrył i opisał jedną ciekawą rzecz w życiu człowieka. Odkrył on że każdy człowiek ma w sobie poczucie jednej ważnej rzeczy potrzebnej w życiu. Tą rzeczą jest fakt że każdy człowiek chce czuć się ważny.

Jak już człowiek ma zapewnione podstawowe potrzeby takie jak jedzenie, schronienie itd to chce czuć się ważną osobą z uznaniem od innych ludzi. No i tutaj jest ta ciekawostka. Jak sprawisz że dana osoba poczuje się ważna przy tobie to nie ma jakiejkolwiek szansy na to żeby ona stwierdziła że jesteś nudnym człowiekiem. Dlatego następnym razem jak kogoś spotkasz to spraw żeby ta osoba poczuła się ważna w twoich oczach(takie mikro zadanie)

I to by było na tyle. Zapraszam do innych wpisów

Oraz zapraszam na mój kanał youtube